Atrakcje

Ruciane Tarasy

Malownicze miejsce

Nasz obiekt położony jest w przepięknym miejscu, w samym sercu Puszczy Pilskiej, nad jeziorem Nidzkim. Idealne miejsce dla każdego kto lubi spokojny wypoczynek na łonie nieskażonej natury.  Zachęcamy do zapoznania się z  atrakcjami okolicy.

Ruciane Tarasy

Park Dzikich Zwierząt

Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo znajduje się na terenie Puszczy Piskiej. Celem Parku jest umożliwienie poznania przede wszystkim gatunków rodzimych. Położenie Parku na śródleśnych łąkach umożliwia bytowanie zwierząt w warunkach zbliżonych do naturalnych.

Ruciane Tarasy

Śluza Guzianka

Śluza komorowa Guzianka stanowi główny węzeł komunikacyjny między Jeziorem Bełdany, a Guzianką Małą oraz dalej jeziorem Nidzkim. Śluza komorowa Guzianka stanowi główny węzeł komunikacyjny między Jeziorem Bełdany, a Guzianką Małą oraz dalej jeziorem Nidzkim. Pozwala pokonać 2 metrową różnicę poziomów między

Ruciane Tarasy

Rzeka Krutynia

Krutynia płynie przez Pojezierze Mrągowskie, Równinę Mazurską i Krainę Wielkich Jezior, przez lasy Puszczy Piskiej, a od jeziora Mokrego również przez Mazurski Park Krajobrazowy.

Ruciane Tarasy

Leśniczówka Pranie

Leśniczówka Pranie, przed wojną Seehorst, powstała około 1880r i była leśnictwem wsi Krzyże. Polska nazwa „Pranie” wzięła się od łąki nad którą leży leśniczówka , a która jak mówili Mazurzy „prała” czyli osnuwała się mgłą, dymiła..

Ruciane Tarasy

Port w Ruciane Nida

Zapraszamy Państwa do urozmaicenia swojego pobytu na Mazurach. Proponujemy skorzystanie z oferty Portowej w miejscowości Ruciane-Nida. Port usytuowany jest na początku szlaku wielkich jezior mazurskich.

Ruciane Tarasy

Parki linowy w Ruciane Nida

Park Linowy dla dzieci i dorosłych. Pięć tras o różnym stopniu trudności. Trasa siatkowa dla dzieci od trzeciego roku życia.

Ruciane Tarasy

Mazurska Pętla Rowerowa

Mazurska Pętla Rowerowa to trasa rowerowa o długości około 200 km, prowadząca przez malownicze tereny Warmii i Mazur w północno-wschodniej Polsce. Ta trasa rowerowa jest znana z bogactwa przyrody, licznych jezior, lasów oraz zabytkowych miejscowości.

Zobacz więcej